Voldikkardinad sobivad perfektselt eri tüüpi akendele

Voldikkardinatel on kolm suurt eelist, mis muudavad nad eriti atraktiivseks valikuks aknakatete seas. Need on:

  • Võimalus tellida erikujuga akendele
  • Võimaldab segamatult akent avada
  • Võimalus paigaldada ühele avale mitu

Loe nendest eelistest lähemalt!

Veepisar-blogi-voldikkardinad

Voldikkardinad erikujulistele akendele

Kodusid on tänapäeval igasuguseid ja huvitava kujuga aknaid leidub üha enam. Sobiva aknakatte leidmise pärast muretsema ei pea, sest voldikkardinate konstruktsioon võimaldab neid kujundada täpselt selliseks, kuidas soovid.

Näiteks on meil levinud kolmnurksed pööningu või katusekambri aknad. Katusealused ruumid on aga sageli üsna umbsed ja kui päike ka sisse paistab, võib sealne kuumus muutuda talumatuks. Kui kasutad neid ruume hoiustamiseks, siis pleekimist tasub samuti vältida. Seega on sobiva aknakatte leidmine igati põhjendatud ning miks mitte valida selleks just voldikkardinad?

Samuti on meil erikujuliste akende seas populaarsemaks muutumas n-ö tuulutamisaknad. Eriti on need levinud suvilates või verandadel. Need on aga omakorda üsna kitsad ning kui soovid ka neile katet leida, siis voldikkardinad seda just võimaldavadki. 

 

Kui su aken koosneb tegelikult mitmest aknast, millel kõik on eraldi raamid, saab samuti igaühele neist valida sobiva voldikkardina. Nii võid valida ühtse tooni või mitu erinevat, täites oma katusealuse meeldivate värvidega.

Rõdu- ja terrassi uksed ja aknad

Sageli peetakse kõige lihtsamaks lahenduseks rõdude ja terrasside avade jaoks kasutada klassikalisi tekstiilkardinaid. Küll saab need eest tõmmata, kui on vaja valgust sisse lasta ja küll pääseb ka lihtsalt nendest läbi kui soovid end tuulutama minna. Kui aga otsid alternatiivi või sa pigem ei jändaks rippuva kangaga, siis voldikkardinad on ideaalne valik.

 

Avanegu sinu uks rõdule või terrassile kuidas tahab, sobivad voldikkardinad on võimalik nendele ka leida. Kardina konstruktsioon kinnitub neile nii, et avamist segama ei hakka. Nii ei pea ka muretsema, et päike liigselt tuppa paistaks või möödujad sinu tegemisi näeksid, mis tuuleiiliga tavakardinaga vabalt juhtuda võib.

 

Suure akna pärast samuti muretsema ei pea, sest isegi kui sobivat suurust ei leia, on võimalik nendele paigaldada mitu voldikkardinat. Nii võid ka avada neist mõne, kui soovid tuppa valgust, aga näiteks ise soovid istuda kardina varjus.
Loe lisaks: Millised kardinakangad valida kevadeks?


www.veepisar.ee