Turvakardinad, valik ja mõõtmine

Turvaruloo või turvatrell ?

Turvaruloo pakub kaitset kuuma, külma , müra ja ka sissemurdmise eest, sobib kasutamiseks madalma turvariskiga objektidel nii välis- kui sisetingimustes. Sisetingimustes võib turvarulood kasutada ka kõrgema riskiga objektidel kuna oma välimuselt on ta sarnane turvatrelliga. Lisaks on ruumi  sisse paigaldatud turvakardi-nast läbi murdmine oluliselt keerulisem välistingimustesse paigaldatust.

Turvatrell on mõeldud otseseks kaitseks sissemurdmise eest, valida on avadega ja kinnise profiili vahel.  Avadega profiil sobib kasutamiseks siseruumides akende-uste ette ja ka ruumide eraldamiseks, näiteks kaubanduskeskustes. Välistingimustes soovitame alati kasutada avadeta profiili, kuna see pakub seal oluliselt paremat kaitset kui avadega profiil.

Turvakardina mõõtmine.

Turvakardinaid võib paigaldada nii ava sisse kui ava ette seina peale.  Tellimisel   tuleb anda ava mõõt ja märkida, kas turvakardin soovitakse paigaldada ava sisse või ava peale. Ava sisse paigaldamisel tuleb arvestada, et valgusava jääb pärast turva-kardina paigaldamist külgmiste juhtsiinide ja ülemise rullikatte*  võrra väiksemaks. Ava kohale seina peale paigaldamisel tuleb veenduda, et ava kõrval ja kohal on ruumi  külgmistele juhtsiinidele ja ülemisele rullikattele*.  Juhtsiinide ja rullikatete mõõdud on antud vastavate toodete hinnakirjade juures. Juhtsiinide laius sõltub turvakardina tüübist ja laiusest, rullikatte suurus aga turvakardina kõrgusest.

* Kuna turvakardina lina alumine liist ( lõpuliist ) peaks jääma juhtsiinide sisse, soovitame lisada seinale paigaldatava turvakardina kogukõrgusele 50mm, siis ei jää ülestõstetud turvakardina lina ava ette, avasse paigaldatud turvakardina korral aga väheneb valgusava rullikatte + 50mm võrra.

Kombineeritud paigaldamisel, näiteks üks külg on ava sees ja teine külg ava peal, tuleb see kindlasti tellimisel ära näidata.

Tellimise lihtsustamiseks oleme välja töötanud paigaldusviiside juhendi,  mille abil tellimisblanketti täites on eksimise võimalus minimeeritud.

 

Näide 1:  Turvakardin ava sisse

Ava mõõt  3000x2000mm, turvakardina tüüp AEG56, avadega profiil

Paigaldus ava sisse, turvakardina mõõt 2995x1995mm

Valgusava peale turvakardina paigaldamist:  2850x1740mm

 

Näide 2:  Turvakardin ava peale

Ava mõõt  3000x2000mm, turvakardina tüüp AEG56, avadega profiil

Paigaldus ava sisse, turvakardina mõõt 3150x2255mm

Valgusava peale turvakardina paigaldamist:  3000x2000mm

 

Näide 3:  Turvakardin  kombineeritud paigaldus

Ava mõõt  3000x2000mm, turvakardina tüüp AEG56, avadega profiil

Paigaldus üks külg ava sisse,  teine külg  ava peale, rull seina peale,

turvakardina mõõt 3075x2255mm

Valgusava peale turvakardina paigaldamist:  2925x2255mm

Trellide ET kaartwww.veepisar.ee