Roomakardinad toovad tuppa klassikalise ilu

Veepisar-blogi-roomakardinad

Kui ultramodernsed rulood või ülitüüned kardinad pole päris sinu maitse järele, aga samas klassikaline tekstiilkardin tundub igavavõitu, on siiski olemas üks lahendus sinu aknakatte-murele. Roomakardinad kätkevad endas moodsat ülesehitust ja traditsioonilisemat välimust – loe sellest kõigest lähemalt!

Eri ajastu interjööridele igati sobiv

Nii mõneski kodus on jäädud mõnele ajastule truuks. Näiteks leidub üha enam majapidamisi, mis on saanud inspiratsiooni kahekümnendatest ja kolmekümnendatest. Roomakardinate kangavaliku seas leidub küllaldaselt lopsakamaid ja väljapeetumaid variante, mis sellise sisustusega igati sobiks. Samas jääb kardina avamismehhanism varjatuks ja ei sega üldmuljet.

Nõukaretro on ka üsna levinud viimastel aastatel, leidmaks killukest head süngemast ajast. Sobivaid roomakardinaid on võimalik valida ka siinkohal mõne huvitava tooni või sovjetlikult rangema kangamaterjali järgi. Kuid sinu tuba ei pea ilmtingimata olema kindlast ajastust, et roomakardin sinna sobiks.

Klassikaline, samas minimalistlik välimus

Roomakardinate suurim eelis on lihtsalt öelduna see, et miski ei jää pilku segama. Avamine voldib kanga osahaaval ja korrapäraselt üles, saades lõpuks akna otsas kompaktsena kokku. Sulgedes näeb roomakardin välja nagu tavaline aknakate. Olenevalt kangast võib valguse läbi paistes jääda näha vaid lõiget.

Nagu öeldud, kangavalik on väga suur ja võrreldav tavapärase tekstiilkardinaga. Leidub midagi igale maitsele, eelkõige neile, kes otsivad klassikat. Samuti on võimalik lisada erinevaid funktsioone nagu pimendamine või elektriajamiga avamine, ilma sobivat muljet rikkumata.

Miks valida roomakardinad?

Märksõnaliselt võib kokku võtta roomakardinate eelised järgnevalt:

  • Ülesehitus ja avamismehhanism on kanga all varjus ega sega üldmuljet.
  • Kangavalikust leiab praktiliselt kõike.
  • Sobib hästi ajastutruu sisustusega.

Et aga olla oma valikus kindel, tasub nõu pidada kardinasalongiga. Kohapeal on võimalik soovitud aknakatet võimalik ka lähemalt vaadata, käega katsuda ja näha, kuidas see täpsemini töötab.

Loomulikult ei pea lihtsate kardinate suhtes üle mõtlema, küll aga tasub olla teadlik kõigist võimalustest. Nii võid olla kindel, et leiad selle õige. Roomakardinad on üks hea võimalus mitme muu seas.

Loe lisaks: Milliseid huvitavaid võimalusi pakuvad rulood?


www.veepisar.ee