Ribakardinad – miks, kuhu ja millised?

Kuidas leida omale õige aknakate? Valikuvõimalusi on palju ja otsusele aitab jõuda nendega lähemalt tutvumine. Täna tutvustame kolme küsimuse abil, milliseid eeliseid pakuvad ribakardinad – ehk leiad nende näol just selle õige!Veepisar-ribakardinad-blogi-2018-01_800x360

Miks valida ribakardinad?

Paljudele seostuvad ribakardinad kontoriruumidega. Tõsi, välimuse ja funktsionaalsuse poolest võib neid pidada aknakatteks, mis väljendavad teatavat ametlikkust või korrapära, kuid kodustes ruumides võivad need vabalt mõjuda näiteks modernsete ja trendikatena.

Ribakardinate peamine eelis võrreldes teiste aknakatte tüüpidega (nt ruloo- või voldikkardinad) on see, et alla tõmmatuna on võimalik läbinähtavust ja valgust oma vajaduste järgi reguleerida. Kui päike lõõskab, muuda lihtsalt ribade asetust ja liigne valgus läbi ei paista. Samuti on võimalik ribakardinat paigaldada nii seinale, lakke kui ka ka aknaraamile endale.Veepisar-ribakardinad-blogi

Veepisar-ribakardinad-blogi-800px

Kuhu sobivad?

Nagu öeldud, ribakardinad võivad olla sobiv valik nii tööle kui koju. Nagu teisedki aknakatted, võivad need täiendada olemasolevat sisustust või olla lihtsalt valguse ja nähtavuse reguleerimiseks. Viimane aga ei välista esimest – ka lihtne ja tagasihoidlikumat tooni ribakardin omab kujunduslikku mõju, kuid ehk mitte nii suurt kui mõni erksama värviga kate.

Kui eelistad modernsust ja minimalismi, on ribakardinad igati asjakohased. Samas võib õige värvi ja materjaliga ka täiesti teistsugusele maitsele sobida. Kõige enam aga mõjutab ehk selle kattetüübi valimist just valguse langemine tuppa – kui päike paistab suure osa päevast ruumi sisse, kulub ära võimalus seda hõlpsasti varjata. Veel parem, kui see võimalus on ka stiilne.

Millised on materjalid?

Kui mõtled ribakardinate soetamisest, jääb valida sobiv materjal – alumiinium või puit. Mõlemal on omad eelised, mille järgi valikut lihtsustada. Alumiiniumi kasuks räägivad omadused nagu:

  • Kompaktsus – kokkutõmmatuna võtab vähem ruumi ja ei varja vaatevälja.
  • Lai värvivalik – sadakonna valiku seas leidub nii lihtsust kui lennukust.
  • Soodne hind – võrreldes puidu ja ka teiste aknakatetega.

Seevastu puidust ribakardinad omavad järgnevaid eeliseid:

  • Esinduslikkus – eritellimusena valminud kardin täiendab sisekujunduslikku ilmet.
  • Naturaalne materjal – vali pärn või bambus.
  • Erinevad värvid – saadaval on üle kahekümne tooni.

Kui otsustamine tundub siiski keeruline, saame sind aidata – nii disaininõu, paigaldamise ja erinevate võimaluste osas.

Võta meiega ühendust!


www.veepisar.ee