Milliseid huvitavaid võimalusi pakuvad rulood?

Rulood võivad paljude ettekujutuses olla kui lihtsalt rullitav kangajupp, mis akna ette käib. Tegelikkuses on aga tegemist stiilse ja funktsionaalse aknakattega, mille disainimises ja kasutamises on vägagi erinevaid võimalusi. Toome nendest täna lühikese ülevaate.

Veepisar-Blogi-Rulood

Klassikalise ruloo võimalused

Aknakatted ei kata ainult akent – nendega on võimalik täiustada ruumi kujundust ning reguleerida valgust ja temperatuuri. Milline on ruum, millele soovid leida sobivat rulood? Kas tegemist on konservatiivse kontori, sooja köögi, hubase magamistoa või lustliku lastetoaga? Vastavalt soovile on võimalik leida sobiv kangas nii kohalike tegijate kui ka Euroopa tootjate valikust.

Peale selle, et rulood on võimalik sobitada erinevate miljöödega, tasub ka uurida pimendava või poolpimendava kanga kasutamise võimalust. Kas öine valgus häirib sinu und? Kas öised töötunnid nõuavad päeval magamist? Või oled lihtsalt valgustundlik? Õige kangas võib valgust läbi lasta minimaalselt või täielikult ruumi pimendada ning tagada sulle meeldivama oleku.

Veepisar-Blogi-Rulood-välisrulood

Rulookardinad õue?

Välised aknakatted pole siinmail ehk nii levinud nähtus kui Lääne-Euroopas ja Ameerikas. Küll aga on nüüdseks ka kohalikud kliendid avastamas selle eeliseid. Kui sinu majapidamises või kontoris on ruume, mis on suure osa päevast päikese poole, kuluvad välised rulookardinad igati ära.

Mis on nende eelis? Väline ruloo:

  • vajab vähest hooldamist,
  • võimaldab efektiivset valguse reguleerimist,
  • jätab vaatevälja avatuks ja nähtavaks,
  • võimalik kontrollida elektriajamiga ja valgusanduriga.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et välised rulood võimaldavad säästa ennast kuumast ja mööblit pleekimisest.

Pane rulood elektriajamiga ise liikuma

Elektriajami kasutamine on iseenesestmõistetav fassaadirulooga, kuid üha enam leiab see kasutust ka majas sees. Eelkõige on see sobilik ruloodele, mis asetsevad kõrgetel akendel, kuid ka tavakõrgustes võib motoriseeritud aknakatted olla mugav ja heas mõttes edev.

Rulood, mis on paigaldatud elektriajamiga, ei vaja eraldi kaablit või isegi patareidega jändamist – mootor töötab akuga, mida on vaja heal juhul kaks korda aastas laadida. Pult, mida kardina kontrollimiseks kasutada, võib olla sul alati mugavas käeulatuses.
Seega, võib öelda, et ruloode näol on tegemist aknakatetega, mis kätkevad endas mitmeid valikuvõimalusi.

Tutvu meie ruloovalikuga!

Kui on lisaküsimusi või soovid nõu kardinate valimisel, siis võta julgesti meiega ühendust ja leiame üheskoos sobivaima lahenduse!


www.veepisar.ee