Milliseid funktsioone pakuvad erinevad aknakatted?

Tänapäeval teevad aknakatted igasuguseid asju. Ammu on möödas ajad, mil pidi lihtsalt piirduma kangajupi akna ette tõmbamisega – loomulikult on tegemist väärika võimalusega, aga kui soovid midagi enamat, siis valikuvõimalusi leidub küll. Loe lähemalt meie väikest ülevaadet paarist põnevast funktsioonist, mida tänapäeva aknakatted pakuvad.

Pimendavad ja poolpimendavad aknakatted

Veepisar-blogi-aknakattedInimestel, kes pole enne pimendavaid aknakatteid kasutanud, on sageli üllatuseks, kui pimedaks selline kardin tuba teha võib. Paljud inimesed pole teadlikudki, kui palju valgust öös leiduda võib tänavalambi või kuupaiste näol. Pimendavad rulood muudavad ruumi kottpimedaks, mis tähendab, et silmal pole millegagi harjudagi – lihtsalt on nii pime. Kellele tuleb selline funktsioon kasuks?

 

Pimiku loomine pole ainult fotode ilmutamiseks. Tuppa paistev valgus rikub paljude inimeste und, kas lükates edasi uinumisaega või pannes neid valel ajal virguma. Paljude jaoks on kottpime tuba ka hea leevendus peavaludele või migreenidele, kuna pimedus lubab silmal ja seda ümbritsevatel lihastel lõdvestuda.

Täielik pimedus pole aga kõigile ning seepärast on võimalus kasutada ka poolpimendavaid aknakatteid, mis kärbivad märgatavalt tuppalangeva valguse intensiivsust. Samas jätab poolpimendav kangas tuppa õrna kuma, mis lubab toas toimetada ning mis häirib und ja lõdvestumist palju vähem.

Ülevalt alla avaneva aknakatte võlu

Plisseerkardinate üks silmapaistvamaid omadusi (peale vabaduse neid vägagi erinevatele akendele paigaldada), on võimalus avada neid ülevalt alla. Tegemist pole lihtsalt edeva kasutusvõimalusega, vaid sel on oma kindel roll tagamaks sobiva valgusastme ruumis ja ka küllaldaselt privaatsust.

Kui sageli sooviksid, et päike paistaks tuppa, aga pelgad tänavalt tulevaid pilke? Linnaruumis on plisseerkardin üsna populaarne, kuna ülevalt alla avamine varjab vaatevälja elanike tegemistele, samas lastes valgusel küllaldaselt tuppa langeda.

Kardinamootor?!

Üha enam leiab kasutust aknakatete motoriseerimine, mis võimaldab näiteks puldiga oma rulood avada. Kuidas aga võib sellest kasu olla?

  • Aken võib olla liiga kõrgel – nii võib ka käeulatusest väljas lae- või katuseakna jaoks leida sobiva katte.
  • Ava või sulge aknakate kuidas iganes soovid – nii diivanil lesides kui päikesevalgus tundub liig või hommikul ärgates kui tahad natuke erksust tuppa.
  • Muudab kodu (miks mitte ka kontori) haldamise kättesaadavamaks – nii igapäevaelus kui ka näiteks nende jaoks, kelle liikumine on raskendatud.

Võimalusi on seega palju, ükskõik, kas soovid lihtsaid ja stiilseid aknakatteid või midagi praktilist ja lennukat.
Loe lisaks: „Milliseid huvitavaid võimalusi pakuvad rulood?”


www.veepisar.ee