Millised kardinakangad valida kevadeks?

Veepisar-blogi-kardinakangad

Kevad on hea aeg värskendada oma aknaid ja vahetada talvised kardinamustrid ja -toonid välja millegi päikselisema vastu. Millised kardinakangad on sellele rõõmsale aastaajale sobivaimad?

Klassikaline roheline

Siinkandis sageli peljatakse tugevaid või eripäraseid kardinaid ning pigem eelistatakse midagi pastelset. Kevad on aga parim aeg võtta ette erksad värvid, eriti kuna üha enam tuppa paistev päikesevalgus võib nende toonidega täita terve toa. Rohelised kardinakangad kevadel ja suvel on üsnagi klassikaline valik ja praegu ka üsna trendikas. Kuna roheline omab rahustavat mõju, on see ideaalne valik aknakatte jaoks just magamistuppa või puhkeruumi. Trendikasse kööki või elutuppa võivad istuda hästi piiripealsed rohelised, mis näiteks sinaka või kollaka varjundiga eriti huvitavalt mõjuda võivad. Siinmail on näiteks troopika-rohelised kardinakangad üsna harv valik, nii et kui soovid midagi unikaalset, vali midagi nende seast. Troopika aga sobib nagu rusikas silmaauku just vannitoa või pesuruumide kardinatel.

Jälle valged kardinad?

Valged kardinad võivad mõjuda talviselt, seepärast on tark võtta valget tooni kui lõuendit ja eelistada mustreid või näiteks riputada kardinapuule suvisemaid kaunistusi. Midagi kreemikat, tuhmrohelist või -pruuni, mis valgest vaid mõne tooni võrra erinevad, on ka siinkohal igati sobivad.

Kuid päikesepaistelises ruumis on siiski ka valged kardinad üsna kevadised. Samuti aitab see vähekesel määral peegeldada valgust, mis ei küta tuba nii palavaks.

Läbipaistvad või pimendavad kardinakangad?

Kuidas suhestud valgusega? Kuna kevad toob juba valgemad ööd ja päikesepaistelisemad päevad, võid uusi kardinaid valides just valgust silmas pidada. Selle jaoks mõtle järgnevatest küsimustest:

  • Kas soovid hommikul valgusega ärgata?
  • Kas eelistad pigem valgusküllast ruumi?
  • Või hoopiski, kas valgus võib su und segada?
  • Kas oled valgustundlik, põed peavalusid või migreene?

 

Täpselt sinu vajadusele ja soovidele saab valida sobivad kardinakangad. Vali omale läbipaistvamast kangast kardinad, kui päike on su sõber ja toimetusi ei sega. Saadaval on ka kangad, mis vaadetki ainult poolikult varjavad.

Kui valgus sind ei häiri, samas hämarus on ka meeldiv, vali poolpimendavad kardinakangad. Seevastu pimendavate kardinatega toas ei pääse valgus üldse ligi, et segada su und või peavalupäeval sind veelgi ärritada.

Tutvu meie valikuga!


www.veepisar.ee