Kassettruloo on saadaval ka minivariandis

Kassettruloo on hea näide sellest, kui kaugele on areng aknakatete vallas jõudnud. Tegemist on kardinaga, mis võib ilustada, tuhmistada, pimendada, jahutada ja katta ka väiksemaid aknaid. Sellest kõigest kirjutame täna lähemalt.

Veepisar-blogi-Kassettruloo

Miks valida kassettruloo?

Mõnikord võivad kardinad olla üsna tülikad. Soovid avada akent, aga ringlev õhk paneb need liigselt õõtsuma või isegi paukuma? Kassettrulooga sellist probleemi ei teki, kuna aknakatte konstruktsioon seob kanga kindlalt vastu akent.

Tavaline tekstiilruloo võib jääda sageli oma avamismehhanismiga ette lemmikloomadele või lastele, olles mõningaseks ohuks nii neile kui kardinale endale. Probleemi saab täielikult vältida kassettrulooga, mis ilma rippuvate detailideta rahmeldajate tähelepanu eriti ei tõmba.

Moekas ja ka praktiline valik

Kassettruloo võib kõlada veidi pateetilise aknakattena, aga tegelikkuses on tegemist ka täiesti trendika kardinaga. Selle tõestuseks on lai valik kangaid ja mustreid, mille vahelt valida. Valikus leidub nii formaalsemaid kui ka särtsakamaid võimalusi.

Samas on kassettruloo ka aknakate, mida on võimalik rakendada ka muuks tarbeks. Üks levinud funktsioon on pimendamine, millega on võimalik toas tagada valguse poolest täielikku öörahu. Kangavalikuga on ka võimalik reguleerida ruumis temperatuuri, näiteks isoleerides tuba täielikult lõõskava päikese eest.

Mini-aknale sobivaim

Ka väike aken väärib kaunist katet. Sageli jääb keskmisest väiksem aken ilma sobiva kardinata, kuna ei osatagi mõelda, et ka selle jaoks võib sobivaid suuruseid olemas olla. Privaatsus pole ehk kõige suurem probleem sellisel juhul ja häda pärast võib aknakest kas või mattkleepsuga katta.

Kassettruloost mõeldakse veel harvemini väikese akna jaoks, aga tegelikkuses on see üks sobivaimaid valikuid, kuna see

  • ühildub akna konstruktsiooniga,
  • ei sega akna avamist,
  • on pea märkamatu.

Väikest akent võiks ikka olla vähem tülikam avada ja korras hoida kui suuremat, ja minikassettruloo just seda võimaldabki.

Seega, olgu su aken suur või väike ja soov moekas või praktiline, kassettruloo on igati väärt valik.

Loe lisaks: Milliseid huvitavaid võimalusi pakuvad rulood?


www.veepisar.ee